Loading the player...Loading the player...

Dažniausiai ieškantieji sklypo daro esminę klaidą – sklypus apžiūrai išsirenka pagal mažiausią kainą skirtinguose rajonuose. Rinkoje stebuklų nebūna, pardavėjai gerai ištiria rinkos kainas, ir mažesnė negu vidutinė kaina dažniausiai reiškia, kad šiam sklypui kažkas negerai, arba jis yra tokioje vietoje, į kurią nuvažiavę iš karto suprasite: čia gyventi nenoriu! Todėl patariu nepagailėti laiko ir išanalizuoti visus pasiūloje esančius sklypus Jums patinkančiame rajone.
Tinkamą sklypą rasti paprasčiau, jei paiešką sisteminame ir naudojamės aiškiais sklypų vertinimo kriterijais.
1 žingsnis. NUSPRĘSKITE, KURIAME RAJONE NORĖTUMĖTE APSIGYVENTI.
• Apžiūrėkite rajonus. Norintieji statytis namą dažniausiai gyvena mieste, bute, ir nėra gerai susipažinę su rajonais, kuriuose verda individualių namų statyba. Todėl visiems besirenkantiems sklypą rekomenduoju patiems aplankyti šiuos rajonus. Tuomet lengviau nuspręsite, kur Jūs norėtumėte gyventi, o kur – ne.
• Apžiūrėję rajonus, panaršykite internete, kur rasite papildomos informacijos apie rajonus. Jei turite pažįstamų, kurie gyvena šiuose rajonuose, paklauskite ir jų nuomonės. Tuomet susirašykite kiekvieno rajono pranašumus ir trūkumus, išsirinkite rajonus, kurie Jums atrodo patraukliausi. Savo analizėje įvertinkite tokius kriterijus:
a) socialinė ir demografinė padėtis;
Jei, pavyzdžiui, esate lenkų tautybės, galbūt Jums bus priimtiniausias tas rajonas, kuriame gyventojų daugumą sudaro lenkų tautybės kaimynai. Atkreipkite dėmesį į gyventojų socialinę padėtį. Tikriausiai nenorėtumėte gyventi šalia kaimynų, kurių pagrindinis gyvenimo tikslas – pasiskolinti iš Jūsų pinigų eilinėms išgertuvėms. Vištų auginimo ferma už tvoros turbūt irgi nėra Jūsų prioritetas ir pan.
b) mokyklos, vaikų darželiai, medicinos įstaigos, parduotuvės, buitinio aptarnavimo centrai;
Išsiaiškinkite, kokie darželiai ir mokyklos yra Jūsų pasirinktame rajone. Jei mokyklos lygis Jūsų netenkins, gaišite begalę laiko, vežiodami savo vaikučius į kitų rajonų ugdymo įstaigas. Nepamirškite, kad, prisiregistravę kažkuriame rajone, Jūs galite neturėti teises patekti į Jūsų pageidaujamą mokymo įstaigą, arba ši teisė gali būti smarkiai apribota nuo Jūsų nepriklausančių aplinkybių. Jei kuris nors iš šeimos narių susirgtų, būtų patogu, jei šalia būtų šeimos klinika. Įvertinkite, ar važiuojant namo iš darbo, nereikėtų daryti didelio lanksto, kad apsipirktumėte Jūsų pamėgtame prekybos centre.
c) darbo vieta;
Įvertinkite, ar kasdienė kelionė iš pasirinkto rajono į darbą nebus Jūsų požiūriu tas veiksnys, dėl kurio jausitės nepatogiai. Kartais šį veiksnį galima pašalinti. Pavyzdžiui, jei darbovietė Vilniaus miesto centre, tuomet važiuodami į darbą iš bet kurio Vilniaus priemiesčio pateksite į kamštį.
d) geografinė sklypo padėtis;
Įvertinkite savo laisvalaikio ir kelionių poreikius. Jei mėgstate pasivaikščioti po mišką ar parką, ieškokite vietos, kur tokią galimybę turėtumėte visai šalia namų. Jei dažnai keliaujate darbo ar pramogų tikslais, įvertinkite, kokie artimiausi, padėsiantys pasiekti kelionių tikslus greitkeliai yra šalia Jūsų gyvenvietės.
e) infrastruktūra;
Išsiaiškinkite, ar Jūsų pasirinktame rajone yra suburta sklypų savininkų bendrija, ar veiksni savivaldybė, ar tikrai kažkas rūpinasi rajono infrastruktūros plėtra ir priežiūra. Dauguma rajonų savivaldybių ar bendrijų disponuoja apribotais piniginiais ištekliais, ir gali kilti didelių problemų, ypač žiemą, kai nuo kelių nebus valomas sniegas. Arba, pavyzdžiui, lietingais sezonais nebus lyginama žvyrkelio danga. Dėl šių priežasčių gali tekti įsigyti visureigį arba susitaikyti su mokesčiais autoservisams už nuolat „byrančią“ Jūsų automobilio važiuoklę.
f) viešasis transportas;
Išsiaiškinkite, kaip funkcionuoja ir ar iš viso yra viešasis transportas. Šis klausimas ypač aktualus šeimoms, turinčioms vaikų. Esant blogam susisiekimui, tėveliai bus įdarbinti vairuotojais, vežiojančiais vaikus, iš / į mokyklą, būrelius ar kitą užklasinę veiklą. Jei darbo grafikas neleidžia laisvai susiplanuoti laiko, reikės samdyti auklę su savo automobiliu, per ilgą laiką susidarys nemenka papildomų išlaidų suma.
g) rajono plėtros planas;
Pasidomėkite, galbūt numatyta vesti miesto komunikacijas, dujas, gal netoliese planuojamas greitkelis.
Yra tikrai nemažai sklypų su nebaigtomis detaliųjų planų procedūromis. Kartais pirkėjai dalyvauja loterijoje: arba pavyks daug sutaupyti, arba projektas gali likti įšaldytas daugeliui metų. Todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu, nepriklausomu nuo sklypo pardavėjo.
2 žingsnis. IŠSIRINKOTE TINKAMĄ SKLYPĄ, KIEK VERTA MOKĖTI?
Dažniausiai kažkuriame rajone esančio sklypo pardavėjo prašoma kaina už arą būna panaši į rinkos vidurkį. Tačiau yra daugybė niuansų, kurių neįvertinus gali tekti išleisti sklypo paruošimui daug pinigų. Tuomet suprasite, kad permokėjote už sklypą. Tik žinant visą informaciją apie sklypą, galima pradėti derybas dėl galutinės sklypo kainos. Pateiksiu keletą pavyzdžių, su kokiomis problemomis ir netikėtumais susiduria sklypų pirkėjai, nežinoję visos informacijos apie sklypą arba klaidingai ją supratę.
1. Nors tariamai yra suprojektuoti komunikacijų tinklai, dėl įvairių priežasčių Jūs galite neturėti galimybės prie jų prisijungti ir turėsite investuoti daug laiko ir pinigų, nekalbant apie didelį stresą, kurį patirsite, siekdamas norimo rezultato.
2. Sklypas neparuoštas statybai. Vien sklypo pakėlimas iki projektinio aukščio ir papildomas žemių atvežimas bei jų išlyginimas Jums gali kainuoti iki kelių dešimčių tūkstančių litų, nekalbant apie suderinimus su kaimyninių sklypų savininkais, kurie gali neleisti Jums taip reikalingų veiksmų.
3. Galbūt norėtumėte statytis namą, kurio užstatymo intensyvumas viršys sklypui nustatytas leistinas ribas, ir Jūs turėsite keisti savo svajonių namo projektą.
4. Yra buvę tokių atvejų, kai pirkėjai, nusipirkę sklypą, dėl netinkamo grunto turėjo investuoti pamatų įrengimui dvigubai didesnę sumą, negu buvo galima numanyti.
Jei nesate verslininkas, sklypo pirkimas ir namo statyba gali būti didžiausia Jūsų gyvenimo investicija. Net jei esate labai apdairus žmogus, turite puikius vadybinius sugebėjimus ir manote, kad be patirties NT rinkoje įvertinsite visus niuansus, tuomet yra didelė tikimybė, kad ką nors „praleisite pro akis“. Klaidos Jums gali kainuoti kelias dešimtis tūkstančių litų bereikalingų investicijų.
Šaltinis www.statybustudijos.lt

Loading the player...


Šioje temoje kelkite skelbimus apie parduodamus namus Kauno mieste ir rajone

Šioje temoje kelkite skelbimus apie parduodamus namus Vilniaus mieste ir rajone

Šioje temoje kelkite skelbimus apie parduodamus namus Klaipėdos mieste ir rajone

Loading the player...


Šioje temoje kelkite skelbimus apie parduodamus sklypus Klaipėdos mieste ir rajone

Šioje temoje kelkite skelbimus apie parduodamus sklypus Kauno mieste ir rajone


Tikriausiai visi yra girdėję istoriją, kai karalius Hieronas buvo užsakęs juvelyrui pagaminti aukso karūną, bet įtarė, kad nesąžiningas meistras įlydė sidabro. Hieronas paprašė Archimedo tai įrodyti nesugadinant pačios karūnos. Archimedas, įlipęs į vonią ir pamatęs išsiliejusį vandenį, staiga suprato, kad skirtingos medžiagos kūnai išstumia skirtingą kiekį vandens, kas leido išspręsti karūnos sudėties problemą. Jis iššoko iš vonios ir, šaukdamas „Eureka" („Radau"), nuogas pasileido miesto gatvėmis...
Kuo ši istorija siejasi su statybos kokybės kontrole? Čia yra daug tokių pačių iššūkių, kaip ir tikrinant karūnos kokybę, bet nereikia „išradinėti dviračio“ ir kaskart nuogiems bėgiojant šaukti „Eureka“, nes šį darbą geriausiai atlieka nepriklausomi techniniai statybos prižiūrėtojai. Siūlytume pasinaudoti techninės priežiūros pareigybe, kaip Hieronas pasinaudojo Archimedo paslaugomis. Nemanykite, kad sutaupysite, jei prašysite šios paslaugos kokio dėdės, tėvuko, draugo ar pan., kurie kažkada dirbo statybose, nes technologijų pažanga akivaizdi. Kiekvieną dieną atsiranda naujų pasirinkimų ir galimybių, o nekompetentingo žmogaus patekimas į statybą nieko gero neduos: papildoma įtampa tarp meistrų, jūsų ir artimo žmogaus, aiškinimaisi, kuri šalis teisi ir pan. Statybose yra daug sprendimų, kurie nėra aprašyti jokiuose nuostatuose. Kai kurie kokybiniai rodikliai interpretuojami gana įvairiai, todėl daug sudėtingų sprendimų priimama „pagal geros statybos praktiką“. Kas gali turėti geresnę praktiką už techninį prižiūrėtoją, kuris kiekvieną dieną dalyvauja daugelio objektų statybose, mato priimamus sprendimus, dalyvauja taisant klaidas ir turi profesionalią laiko patikrintą nuomonę apie visus statybos etapus.


IŠVADA. Pagal įstatymus, techninės statybos priežiūros vadovas statyboje yra privaloma pareigybė. Ne paslaptis, kad dauguma namą statančių žmonių taupo šiai funkcijai, bet nesusimąsto, kad taip „taupo“ namo kokybės sąskaita. Jei norite savo vaikams palikti ilgaamžį ir nenuvertėjusį dėl neištaisomo broko namą, rimtai apsvarstykite, ar techninės priežiūros kaštus priskirti išlaidoms, ar tikėtis didesnių eksploatacijos kaštų ateityje.


Šaltinis www.statybustudijos.lt

Kai gauname į savo rankas statybos leidimą, iš karto pamirštame ilgus svarstymus, sklypo paiešką ir pirkimą, biurokratines procedūras. Regis, visi sunkumai įveikti, dabar liko tik statyba. Ji turėtų įvykti greitai. Ypatingas nekantrumas ir nerimas apima, kai iki apdailos pabaigos lieka pora mėnesių. Šiuo etapu vizitų skaičius į būsimus namus ir širdies ritmas sutankėja kelis kartus, ne vienas mintimis griebia dažymo volelį ar tapetų ruloną su klijais, kad galėtų parodyti tiems tingiems meistrams, kaip reikia dirbti. Viskas iki tol vyksta taip lėtai, o taip norisi greičiau įsikelti į savo svajonių namus! Man pačiam tos paskutinės dienos primena prieškalėdį. Šventė nenumaldomai artėja, tačiau dar tiek daug reikia sugalvoti, nupirkti, nuveikti. Nejučia save pagauname, kad tikrai nesame šventiškai nusiteikę, anaiptol – pavargę ir nervingi. Šventė ateina, įsikeliama į namą, ir nuslūgus emocijoms pagalvojama, ar reikėjo šitiek išgyventi?
Lygindami namus pagal architektūros stilių, žmonės dažnai klausia, kurie namai statomi greičiausiai? Atsakymas iš pirmo žvilgsnio nekorektiškas, bet teisingas – nesvarbu, kokio sudėtingumo architektūros stilius, greičiausiai statomi namai, skirti parduoti. Galima pamanyti, kad jei namas skirtas parduoti, tai paprastesni sprendimai ar statyba vyksta bet kaip, todėl greitai? Visai ne, parduoti skirto namo statyba vyksta greitai todėl, kad statantysis turi patirties ir iš anksto apgalvoja visus sprendimus, jiems pasirengia. Tada atskiri statybos procesai sujungiami į vieną nepertraukiamą srautą: skirtingų sričių meistrai, atlikdami darbus, netrukdo vieni kitiems, nereikia perdaryti ar pabaigti, regis, jau pabaigtų darbų, nereikia dėl pasikeitusių sprendimų papildomai užsakyti medžiagų. Taigi dažniausiai statyba užtrunka dėl užsakovo ne laiku priimtų arba nuolat keičiamų sprendimų.
Namo „dėžutės“ statyba paprastai vyksta greitai, nes architektūros-konstrukcijos projekte būna pateikta dauguma sprendimų. Didžiausios prastovos prasideda, įrengiant namo vidų. Jei turite po ranka architektūros projektą ir nenorite savo name ekonominio elektros taškų varianto (kai patalpoje kabinamas vienas šviestuvas viduryje kambario, numatoma pora kištukinių lizdų ir jungiklių), pabandykite suprojektuoti vidaus elektros taškus. Greitai suprasite, kad kištukinių lizdų ir jungiklių dislokacijos vietos priklauso nuo stacionarių (pvz.: pakabinamų spintelių) ir stumdomų baldų išdėstymo, nuo stalviršių sanitariniuose mazguose ir virtuvėje aukščių, net nuo veidrodžių matmenų ir laiptų pakopų aukščio. Numatant šviestuvų vietas, be baldų išdėstymo, dar reikia žinoti dekoratyvinius lubų, užuolaidų kabinimo sprendimus. Galvojant apie dekoratyvinius lubų aukščius, reikia įvertinti, kokios vėdinimo ar kt. komunikacijos bus po lubomis ir pan. Sutikite, kad, grįžus vėlai namo po darbo, nėra laiko ir valios greitai priimti kompetentingus sprendimus ir taip sutrumpinti statybos laiką.

Visi supranta, kad, neturint namų statybos patirties, tikrai neįmanoma kompetentingai valdyti viso proceso. Tie, kurie stato namą pirmą kartą, žinoma, tokios patirties neturi, todėl, tikėdamiesi greitesnio rezultato, dauguma priima sprendimą samdyti darbų vykdytoją. Darbų vykdytojo funkcija yra kliento ir jo samdomų architektų, projektuotojų užduočių vykdymas. Taigi, statyba nevyks sklandžiai, jei darbų vykdytojas negaus laiku jam reikalingų sprendimų ir uždavinių iš užsakovo. Žinoma, kad statyba vyktų greičiau, daugelis darbų vykdytojų konsultuoja ir padeda klientams priimti sprendimus, derina juos su architektais, konstruktoriais, medžiagų tiekėjais arba, taupydami laiką, priima sprendimus savo nuožiūra.
Jei ir statybos vadovas, ir užsakovas yra stiprūs vadybininkai, dirba kaip viena komanda, greitos statybos garantuotos, bet jei abi pusės neturi stiprios vadybinės patirties, statybos terminai dažniausiai išsitęsia. Kitos ilgos statybos priežastys: pradedama statyti rudenį, tada vykdant statybos darbus nuolatos tenka taikytis prie gamtos sąlygų, kita priežastis – apyvartinių lėšų trūkumas. Kai sprendimai priimami laiku, laiku tiekiamos reikiamos medžiagos, netrūksta apyvartinių lėšų, o statyba pradedama ankstyvą pavasarį, statybos laiką apytikriai galima suplanuoti taip:

Balandžio 1 d. – gegužės 1 d.: pamatai.
Gegužės 1 d. – birželio 10 d.: sienų mūras iki stogo, lauko inžineriniai tinklai.
Birželio 10 d. – rugpjūčio 1 d.: stogas, langai, vartai, durys, fasado apdaila.
Liepos 10 d. – rugsėjo 10 d.: vidaus inžineriniai tinklai, dalinė apdaila.
Rugsėjo 10 d. – sausio 1 d.: vidaus apdaila ir baldai.

Šaltinis www.statybustudijos.lt