[Post New]24/07/2018 10:41:41
[Up]
Ar kam teko susimontuoti saulės kolektorius? Per kiek metų maždaug gali atsipirkti investicija? Ir kur dedamas perteklius, jeigu sakykim daug saulėtų dienų ir nespėjama visko sunaudoti? Ar apsimoka pirkti jėgaines dabar, ar verta palaukti kol jos bus kokybiškesnės ir pigesnės?

[Post New]27/07/2018 13:01:18
[Up]
Mano nuomone - verta susimontuoti saulės modulius, nes jau yra gaminami pakankamai patrauklūs moduliai, tiek savo energetiniu efektyvumu, tiek ir kaina. Atsiperka per mažiau nei 10 metų. Privatūs namai gali pasinaudoti 25proc parama saulės elektrinėmis (https://www.delfi.lt/multimedija/mano-elektra/kokia-parama-gali-gauti-norintys-elektra-gaminti-patys.d?id=77353793). Galimi trys elektrinių tipai. Pirmas - su akumuliatoriumi, kur energija yra kaupiama. Antras tipas - jėgainė su dvipuse apskaita, kai perteklius yra "paskolinamas" už tam tikrą mokestį elektros tinklams. Šiuo metu reikia mokėti 3,9 ct/kWh už šią paslaugą. 3 variantas - jėgainė vandeniui šildyti, turinti dažniausiai 1-2 kW galią. Pasižymi paprastumu ir lengvu sumontavimu. Jeigu planuoji statyti namą - galimas variantas montuoti modulius vietoje stogo - taip susisitaupo gan nemažai pinigų, nes nereikia pirkti stogo dangos, kadangi moduliai būna pakankamai patvarūs ir atstoja stogo dangą. Jeigu domina - daugiau gali pasiskaityti čia https://saulesgraza.lt/saules-elektrines-namams/. Kaip matai investicija tikrai atsiperkanti, o kadangi garantija suteikiama net 30-iai metų, tai po mažiau nei dešimtmečio netgi būtų pradedama generuoti grąža iš saulės modulių.

Šis pranešimas buvo redaguotas 1 karta. Paskutinis keitimas 27/07/2018 13:01:31


[Post New]12/04/2019 10:24:10
[Up]
Tai yra mūsų ateitis ir apie tai reikia ankščiau ar vėliau pradėti galvoti. Kadangi šiuo metu kaip tik vyksta kvietimai, kurių metu galima gauti paramą saulės jėgainėms įsigyti. Galima sutaupyti nemažai pinigų, o efektyvumas saulės jėgainių yra geras.
Daug kas sako, kad Lietuvoje yra nedaug saulėtų dienų ir mes pagaminsim nepakankamai energijos, bet tai yra netiesa, kadangi energija gaunama netgi kai yra debesuota diena. Pirmus penkerius metus galima naudoti energiją tik sau, o perteklinė energija keliauja į ESO, vėliau tą energiją kaip minėjo kolega aukščiau, galima pasiimti, o už saugojimą mokame atitinkamą mokestį.
Praėjus penkeriems metams, perteklinę energiją galima parduoti komercinę veiklą vykdančioms įmonėms. Pvz netoliese yra kokia gamykla ar koks ofisas, kuris sunaudoja daug el. energijos, tokiu atveju galėsite paprasčiausiai jiems parduoti pigiau elektrą, nei yra rinkos kaina. Daugiau galite paskaityti straipsnyje: https://www.gedarta.lt/saules-energija--ir-parama-gyventojams

Šis pranešimas buvo redaguotas 1 karta. Paskutinis keitimas 12/04/2019 10:24:32


[Post New]16/11/2019 22:02:52
[Up]
o cia https://saulesgraza.lt raso, kad "Šiuo metu paraiškų priėmimas yra sustabdytas, nes visos lėšos yra rezervuotos" labai jau greitai tos lesos baigiasi pas mus

Šis pranešimas buvo redaguotas 1 karta. Paskutinis keitimas 16/11/2019 22:03:32


https://www.saulesgraza.lt
https://www.noviti.lt