Pasirinkite projektą

Namų projektai iki 100 m2


Kuo pasižymi 100 m2 namų projektai?


Namų projektai iki 100 m2 paprastai projektuojami vieno aukšto. Tokio tipo projektai dažniausiai pasirenkami norint statyti ekonominės klasės namą ekonominės klasės sklype.
Namų projektai iki 100 m2 – dažnas jaunų šeimų, turinčių arba planuojančių turėti 1-2 vaikus, pasirinkimas. Namo projektas iki 100 m2 tinkamas ir vyresniems žmonėms, išleidusiems vaikus į gyvenimą. Jie pakeisdami didesnį būstą į mažesnį, pasilieka puikią galimybę gyventi nuosavame name ir naudotis jo teikiamais privalumais. Namų projektai iki 100 m2 planuojami taip, kad juose būtų galima įrengti 2-3 miegamuosius, bendrą gyvenamąją erdvę, kuri dažniausiai apjungiama su virtuve, taip pat sanitarinį mazgą, holą, pagalbinę patalpą ir kt.
Namų projektai iki 100 m2 dažniausiai neturi garažo. Statant tokio dydžio namą, paprastai pasirenkama įrengti stoginę. Ji puikiai apsaugo automobilius nuo kritulių, taip pat joje gali būti suprojektuotas uždaras sandėliukas, kuriame gali būti laikomi sklypo priežiūros įrankiai, automobilių padangos ir kt.
Namų projektai iki 100 m2 – puikus sprendimas nedideliems sklypams, arba tokiems sklypams, kurių forma arba kiti apribojimai neleidžia statyti didesnio namo.
Namų iki 100 m2 projektų įrengimui ir apdailai, jei jie statomi ekonominės klasės sklype, dažniausiai pasirenkamos ekonominės klasės būstui būdingos medžiagos. Kartais dėl mažo sklypo ir kitų ribojimų namų projektai iki 100 kv.m. pasirenkami ir tankiai apgyvendintose, aukštesnės klasės rajonuose esančiuose arčiau miesto centro ar miesto centrinėje dalyje. Tuomet tiek namo eksterjero, tiek interjero sprendimai ir medžiagos turėtų atitikti sklypo klasę, t.y. būti taip pat aukštesnės klasės.
Daugiau apie sklypo ir namo klases, kaip jas atskirti, kaip nesuklysti pasirenkant ir neprarasti investuojant į savo svajonių namą ir sklypą, galite sužinote pažiūrėję video seminarus "Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų" .


Kodėl verta rinktis 100m2 namų projektus?

Dažnai namų projektus iki 100 kv. m. pasirenka jaunos šeimos, kurios atsiradus vaikams pradeda dairytis didesnio nei butas būsto. Butų kainos šiuo metu didmiesčiuose ypač Vilniuje didelės, pvz.: jei šeima nori atskirų kambarių dviem vaikams, tuomet naujo buto kaina prilygsta mažo namo mažame sklype kainai. Ieškant didesnio ploto šeimai, dažnai svarstomas namo statybos variantas. Labai svarbus faktorius jaunoms šeimoms pasirenkant projektą iki 100 m2, o ne butą – nuosavas sklypas ir jo teikiami privalumai. Gyvenant su vaikais name, atsiranda papildoma erdvė šeimai turiningai leisti laiką lauke. Vaikai gali saugūs žaisti tvarkingoje aplinkoje, daugiau laiko praleisti gryname ore. Lauko terasa jauki vieta smagiems pavakarojimams su šeima ar draugais. Sklypas name – puiki galimybė kūrybai, čia galima stebėti ir džiaugtis kaip auga ir dera pačių pasodintos gėlės, galima nusiskinti savo užaugintų prieskonių, o gal net daržovių.
Projektus iki 100 m2 mėgsta žmonės, kurie vertina tvarius sprendimus, pasisako už saikingą vartojimą, kuriems rūpi Žemės klimato atšilimo klausimai. Statydami iki 100 kv.m. namą sunaudosite optimalų medžiagų kiekį namo statybai. Gyvendami mažame name taupysite suvartojamą energiją, neapsikrausite nereikalingais daiktais.

Pirmieji namo iki 100 m2 statybos žingsniai

Namo statybą patariame pradėti nuo savo galimybių biudžeto išsiaiškinimo ir jo planavimo. Visą tai labai svarbu atlikti dar pasirenkant ir įsigyjant sklypą. Dauguma namą stato naudodamiesi kredito įstaigų paslaugomis. Kreipkitės į jas, kad išsiaiškintumėte savo galimybes dar prieš pasirenkant sklypą.  Jei renkatės projektą iš mūsų projekto katalogo bus paprasta preliminariai sužinoti, kiek kainuos jūsų namo statyba. Projektų kataloge pasirinkę projektą po jo vizualizacijomis paspaudę mygtuką „Skaičiuoti sąmatą šio projekto pagrindu“ galėsite suskaičiuoti namo sąmatą. Dalis sąmatos elementų, kurie priklauso nuo namo projekto, jau bus fiksuoti, kitus galėsite pasirinkti, keisti ir taip modeliuoti sąmatą pagal savo suplanuotą biudžetą.

Pirmieji svarbūs žingsniai statybai – tai geras pasiruošimas joms - piniginių srautų planas, statybos darbų planas ir tinkamai parinkta statybas vykdysianti komandą.  
Jei statote mūrinį, ekonominį iki 100 kv.m. namą, ko gero brangu bus samdyti statybą valdančią įmonę, nes namo statybos valdymo kaštai yra panašaus dydžio tiek mažam, tiek dideliam namui. Tokiu atveju planuokite namo statybą valdyti patys.
Ekonominius iki 100 m2 namus, esančius toli užmiestyje arba mažesniuose miesteliuose, kur sunku rasti tinkamos darbo jėgos, siūlome statyti ne mūrinius, o rinktis skydinių, sip tipo namo konstrukcijas. Mūsų „Projektų kataloge“ esančių projektų konstrukcijų projektai gali būti paruošti visų tipų namams tiek mūriniams, tiek karkasiniams, skydiniams, sip.