Pasirinkite projektą

Dviejų aukštų namų projektai

Dviejų aukštų namo projektas puikiai išsprendžia mažo sklypo trūkumus. Statant dviejų aukštų namą sumažėja sklypo užstatymo plotas. Dviejų aukštų projektas kartais būna vienintelė išeitis norint išpildyti sklypo dokumentacijoje nurodytus reikalavimus (užstatymo plotą, servitutus, apsaugos zonas ir t.t.), o kartais sklypo orientacija pasaulio šalių atžvilgiu nepalieka kitos išeities, kaip tik projektuoti dviejų aukštų namą, nes kitaip neįmanoma reikiamų patalpų langų orientuoti į norimą pusę. Reiktų nepamiršti, kad užstatymo plotas skaičiuojamas pagal stogo projekciją į žemę, t.y. į užstatymo plotą įsiskaičiuoja išsikišantis stogas ar pastogė, dengta pavėsinė, terasos plotas (tik iki 30 cm aukščio nuo žemės paviršiaus terasos plotas į užstatymo plotą neskaičiuojamas), garažas, stoginė automobiliams.

Dviejų aukštų namų projektų privalumai ir trūkumai?

Kai sklypo gruntas yra silpnas ir reikia įrengti stipresnius, brangesnius pamatus, tuomet norint sutaupyti pinigus statybinėms išlaidoms, rekomenduojame statyti 2 aukštų namą. Vieno aukšto tokio paties ploto namo statyba esant silpnam gruntui būtų brangesnė. Stogas irgi yra vienas iš brangesnių pastato elementų, jei savo vizijoje matote prabangių čerpių pasirinkimą, o stogą daugiašlaitį, didelė tikimybė, kad statant dviejų aukštų namą ir sumažinant stogo plotą, būtų sutaupytas ne vienas tūkstantis Eurų.

Dviejų aukštų namas projektuojamas, kai šalia sklypo yra graži panorama: upė, miškas ar kitoks puikus vaizdas, gal nelabai matomas iš sklypo, bet puikiai atsiveriantis pro antro aukšto langus, ar specialiai tam įrengtą terasą.  Pasitaiko projektų, kai antrame aukšte įrengiama namo svetainė su dideliais langais, pro kuriuos atsiveria panoraminis vaizdas, o miegamųjų zona keliama į pirmą aukštą. Tokiu dviaukščių namų antrame aukšte dažnai projektuojama ir namo terasa, balkonas.
Dviejų aukšto namų projektuose puikus namo interjero akcentas gali tapti kūrybiškai ir subtiliai suprojektuota laiptų erdvė. Ji namui gali suteikti išskirtinumo, sukurti erdvės ir jaukumo jausmą namuose. Jei statote ekonominės klasės namą, vietą po laiptais pravartu panaudoti suprojektuojant joje pasirinktinai sanmazgą, rūbinę, ar patalpą daiktų pasidėjimui, priklausomai nuo vietos, kur yra numatomi laiptai. Prabangesniuose interjeruose laiptams skiriama derama, iš svetainės zonos matoma erdvė, taip įkomponuojant juos kaip svarbų interjero dizaino elementą.
Žmonės mėgstantys mansardos interjerą, savo svajonę gali įgyvendinti pasirinkdami vieno aukšto su mansarda, arba pakelta mansarda namų projektus. Prabangūs, dideli namai būna projektuojami dviejų aukštų su mansarda, pastarojoje įrengiant biblioteką, žaidimų, pramogų erdvę be vidinių pertvarinių sienų, o stoge - didelius stoglangius, suteikiančius nepakartojamo jaukumo šiai erdvei.
Dviejų aukštų namų projektai mėgstami žmonių, kurie nesaugiai jaučiasi miegodami pirmame aukšte. Jie renkasi dviejų aukštų namus, kurių pirmame aukšte projektuojama svetainė su virtuve, o antrame aukšte įrengiama poilsio zona, miegamieji.
Dviejų aukštų namų projektai nėra tinkami žmonėms su negalia arba tiems, kas nerimauja dėl traumų tikimybės naudojantis laiptais.
Galintys palyginti gyvenimą vieno ir dviejų aukštų name teigia, kad vieno aukšto namas yra patogesnis nei dviejų, nes visi daiktai išdėstomi patogiau. Dviejų aukštų name kažką pamiršus kitame aukšte, neišvengiamai reikia pasinaudoti laiptais.  


Dviaukštis namo projektas su garažu

Ar dviaukštis namas turi būti projektuojamas su garažu? Namas su garažu ar be, išties yra biudžeto klausimas. Dviejų aukštų namas gali būti ir su garažu, ir be garažo. Ką svarbu būtų žinoti, kad garažo statybos ir įrengimo kaina prilygsta genamųjų patalpų įrengimo kainai ir tai yra papildomi kvadratiniai metrai. Statant ekonominės klasės namą dažniausiai atsisakoma garažo arba kaip alternatyva pasirenkama stoginė automobiliams, kuri apsaugo nuo kritulių, automobilio prikaitinimo tiesioginės saulės spinduliais.


Balkonas dviejų aukštų name

Balkonas antrame aukšte dažniausiai nepasiteisina, t. y. būna nenaudojamas. Balkono įrengimo kaštai tikrai nemaži, todėl būtinai apsvarstykite jo būtinybę. Balkonas antrame aukšte bus naudojamas nebent tada, kai iš jo atsiveria puiki panorama ir antrame aukšte projektuojama svetainė su virtuve. Labiausiai balkonus antrame aukšte mėgsta rūkaliai, jei pvz. darbo kambarys yra antrame aukšte, nereikia pėdinti per visą namą į lauką, nes šalia balkonas.
Norint didelių langų antrame aukšte, galima projektuoti prancūziškus balkonus, kuriems esant, pateks daugiau šviesos į antrame aukšte esančias patalpas, tokie sprendimai populiarūs ekonominiuose namuose, kai kambarių dydžiai yra nedideli ir reikia sąlygiškai didelio lango, kad patalpa būtų apšviesta pakankamai, ypač jei ji yra vaiko, ar darbo kambarys.