Pasirinkite projektą

Vieno aukšto namo projektai

Vieno aukšto namų tipai

Vieno aukšto namai gali būti įvairių dydžių, skirtingų architektūrinių stilių: modernūs, klasikiniai. Pagal stogo tipus vieno aukšto namai gali būti skirstomi į namus plokščiu stogu, klasikiniu dvišlaičiu, daugiašlaičiu ar vienšlaičiu stogu. Vieno aukšto namams taip pat priskiriami namai su mansarda. Vieno aukšto namų mansarda gali būti nepakelta ir pakelta. Mansarda, puikus būdas mažesniais kaštais „laimėti“ papildomo namo ploto.  Vienaaukščiai namų projektai gali būti su garažu arba stogine ir be jų. Pasirenkant namą su garažu, jo statyba išbrangsta. Garažo įrengimas kainuoja panašiai tiek pat kaip ir namo vidaus, jei kalbėti apie ekonominę namo apdailos klasę, suprantama, jei pvz. namo vidų įrengsite labai prabangiai, o garažą ekonomiškai, tai kainų skirtumas bus.

Vienaaukščiai namų projektai gali būti įvairaus dydžio, todėl pasirenkant projektą reiktų numatyti koks žmonių skaičius gyvens name, kokie artimiausi Jūsų šeimos planai, gal planuojate šeimos pagausėjimą, o gal jau vaikai paliks namus, kol pabaigsite namo statybas, o gal priimsite kartu gyventi pagyvenusius tėvus. Iki 100 m2 vieno aukšto ekonominį namą dažniausiai pasirenka šeimos, kuriose  3-4 asmenys. Jei jūsų šeima gausesnė, mažiausias namo dydis, kurį siūlome pasirinkti būtų apie 120 m2. Žinoma, turint didesnį biudžetą namui ir statant jį prabangios klasės sklype, pasirenkamas prabangios klasės namas, kurio dydis gali būti ir virš 200 kv.m.
 

Vienaaukščių namo projektų privalumai. Namai be mansardos

Vieno aukšto namo projektai – puikus sprendimas įvairaus dydžio namui pasistatyti. Vieno aukšto namų projektai gali būti su mansarda ir be jos.
Aptarkime privalumus, kurie būdingi vieno aukšto namo projektams be mansardos.
Vieno aukšto namo projektai (be mansardos) puikus patogus sprendimas norintiems viename aukšte turėti išdėstytas visas reikiamas gyvenamąsias ir pagalbines patalpas ir išvengti saugumo problemų, kuriuos kyla naudojantis laiptais.
Vieno aukšto namo projektai patogūs šeimoms gyvenančioms su mažamečiais vaikais, nes vaikai turi galimybę dažniau naudotis savo kambariu. Esant laiptams, kalbant apie dviaukštį namą, vaikų gyvenimas verda pirmame aukšte, čia persikelia ir visas vaikų „turtas“ - žaislai, daiktai, rūbeliai ir pan. Tokiu atveju sunkiau palaikyti tvarką, svetainė tampa vaikų žaidimų kambariu.
Patogesnis vieno aukšto namas ir dėl daiktų išdėstymo. Kai viskas yra viename aukšte, nereikia bėgti laiptais į kitą aukštą, kai išeinant prisimeni kokį reikalingą, pamirštą daiktą. Taip gyvenant dviejų aukštų name daiktai dažnai kaupiami kažkurioje vietoje, kad vėliau būtų pernešti į kitą aukštą.
Žinoma vieno aukšto namas patogesnis vyresnio amžiaus žmonėms, ar žmonėms su negalia, kurie turi judėjimo problemų.
Ir sveikiems, jauniems žmonėms laiptai kartais tampa nelaimės priežastimi, kai vienas skubotas, ar neapgalvotas, ar apsimiegojus žengtas netikslus žingsnis geriausiu atveju baigiasi trauma. Todėl lyginant vieno aukšto be mansardos ir dviejų aukštų, arba vieno aukšto su mansarda namus, galima drąsiai teigti, kad vieno aukšto be mansardos eksploatacija yra saugesnis variantas.
Vieno aukšto namo projekto planai lengviau pakeičiami nei dviejų aukštų, kuriuos planuojant viename aukšte padarytas pakeitimas susijęs su namo plotu ar inžinerinėmis sistemomis įtakoja ir kito aukšto suplanavimą.
 

Vieno aukšto su mansarda projektų privalumai

Kai namas yra su mansarda, iš principo jis darosi panašus į dviejų aukštų namą.
Projektuojant vieno aukšto su nepakelta mansardą namą, laimime papildomo ploto, kuris atsiranda šlaitinio stogo ir grindų sankirtose. Šis plotas formaliai nesiskaičiuoja į namo bendrąjį plotą, tačiau yra puikus sprendimas papildomam daiktų pasidėjimui ar kūrybiškam papildomų erdvių panaudojimui, pvz.: įrengiant vaikų kambarius, jų žaidimo vietas.
Namo su mansarda privalumas yra ir tas, kad turėdami mažesnį užstatymo plotą sklype, galime turėti daugiau gyvenamojo ploto, t.y. toks projektas puikiai tinka sklypui, kuriame reikia sutilpti į nedidelį užstatymo plotą.
Plačiau apie vieno aukšto namų privalumus ir išskirtinumus, bei namų su mansardą statybos palyginimus galite rasti mūsų video seminaruose „Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų?“
 

Sklandžios ir greitos vienaaukščių namų statybos

Sutinkami labai įvairios architektūros vieno aukšto namų projektai – nuo pačios paprasčiausios, taisyklingo stačiakampio formos be jokių sudėtingesnių sprendimų (fasadų iškarpymų, išsikišusių konsolių, balkonų ir kt.) iki sudėtingesnės konfigūracijos, ir įdomesnių formų (L formos, kelių sujungtų geometrinių formų, lenktos formos ir kt.). Formos pasirinkimas priklauso nuo sklypo specifikos, biudžeto, skirto namo statybai ir projektavimui. Kuo forma sudėtingesnė, tuo namo statyba bus brangesnė ir gali ilgiau užtrukti.
Jei namo statybą ketinate organizuoti patys, rinkitės kuo paprastesnius architektūrinius sprendinius, kuo taisyklingesnių formų namą, tuomet didesnė tikimybė, kad pavyks jį lengviau ir kokybiškiau pastatyti.
Jei vieno aukšto namo projektas – sudėtingesnių formų, su išskirtiniais dizaino elementais, tuomet norint kokybiško ir pakankamai greito rezultato, namo statybą patikėkite patyrusiems rangovams, kurie bendradarbiaudami su architektais ir konstruktoriais ras tinkamus sprendimus kokybiškam vienaaukščio namo projekto išpildymui.
 

Populiariausi vieno aukšto namo projektai

Šiuo metu populiariausi vieno aukšto projektai – modernūs, plokščiais stogais. Mažo ploto apie 100 m2 vieno aukšto projektams išorės apdailai dažniausiai pasirenkama struktūrinio tinko apdaila. Didesnio ploto namų apdailai populiaru naudoti apdailines plyteles, medį.