Pasirinkite projektą

 

Namų projektai

Kaip išsirinkti namo projektą?

Pastebėjome, kad dažnas gyvenamojo namo projekto pasirinkimą pradeda nuo vizualinės dalies, t.y. kokia architektūra labiausiai patraukia akį, toliau nagrinėjamas namo planas: kambarių dydžiai, kiekis ir išdėstymas. Išties labai svarbu suprasti, kas jums yra gražus namas ir pasirinkti patinkančią namo architektūrinę išraišką, tačiau prieš tai reikėtų išsiaiškinti kokio dydžio ir formos namas tilps ir yra tinkamiausiais jūsų turimame sklype. Siūlome įsigilinti į savo sklypo galimybes t.y. užstatymo tankį, intensyvumą, aukštingumą, taip pat kitus sklype esančius apribojimus, servitutus, žinoti reikiamus nuo sklypo ribos išlaikyti atstumus. Taip pat nepamirškite, jog reikia įvertinti įvažiavimo į sklypą vietą, ne tik sklypo orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu, bet atskirai ir kiekvieno kambario. Labai dažnai pasitaiko, kai neturintys kompetencijos projektavime sklypų pirkėjai nesuvokia, kad nusipirko sklypą, kuriame pagal orientacijas pasaulio šalių atžvilgiu namą reikės statyti tolimiausiame nuo kelio sklypo gale, taip išleidžiant dideles papildomas lėšas trinkelių keliui iki namo ir pan. Pilnai suvokiant sklypo specifiką jau galima dairytis patinkančio kartotinio projekto, kuriame būtų patogu gyventi, spręsti kelių aukštų namo norite, kokios gyvenamos ir pagalbinės patalpos ir kokio dydžio jame turi būti, ar namas bus su garažu, stogine, dengta terasa.

Jei patiems sunku iki galo išsiaiškinti ir suprasti sklypo galimybes, visada galite kreiptis į jums patinkančio kartotinio projekto architektą, kuris pagal sklypo dokumentus patikrins ar norimas namas telpa ir tinkamai įsikomponuoja jūsų sklype. Atkreipiame jūsų dėmesį, kad kartotiniai projektai pritaikant prie sklypo gali būti konvertuojami veidrodiniu principu, taip pat vidaus patalpos, neliečiant laikančiųjų sienų, gali būti lengvai transformuojamos ir pan., todėl architekto konsultacija yra geriausias sprendimas efektyviai išsiaiškinti, ar patinkantys kartotiniai projektai gali būti papildomai pakeisti ir pritaikyti jūsų poreikiams, ir sklypo specifikai. Suprantama, jei norimi projekto pakeitimai sudėtingi arba jų labai daug, tenka projektuoti naują namą.
Labai svarbu, pasirinkus keletą patinkančių nuosavų namų projektų, kurių namų išplanavimai jums tinkami, susiskaičiuoti preliminarią jų statybos sąmatą ir pasitikrinti ar nenukrypstate nuo suplanuoto biudžeto statybai. Jei matote, kad viršijate biudžetą, peržiūrėkite, pakoreguokite savo kriterijų sąrašą ir ieškokite, kol pasitaikys jūsų biudžetui labiau tinkantis namo projektas.

Namų projektai su sąmata

Namukainos.lt projektų kataloge visi esantys individualių namų projektai yra surišti su sąmatos skaičiuokle, todėl pasirinkę norimą projektą ir paspaudę mygtuką „Skaičiuoti sąmatą šio projekto pagrindu“ keisdami nuo projekto nepriklausančias namo apdailos, inžinerinių sistemų ir kitas dedamąsias, galėsite greitai suskaičiuoti kiek kainuoja namo statybos, gauti sąmatą. Norit ją pakoreguoti, galite pakeisti savo pasirinkimus ir gauti vis naujas sąmatas tiek kartų, kiek keisite savo pasirinkimus. Sąmatas galite išsisaugoti PDF formatu, atsispausdinti.


Kas lemia namo projekto kainą?

Projekto kaina susideda iš kelių dalių: namo architektūrinės ir konstrukcinės dalies. Taip pat kainuoja statybos leidimo gavimui ruošiama dokumentacijos parengimas (inžinerinių tinklų įvadų projektai, energinio naudingumo skaičiavimai ir kt.) bei reikiamų topografinių matavimų ir grunto tyrimų užsakymas.
Kartotiniai-tipiniai individualių namų projektai palyginti pigus sprendimas nei individualus projektavimas. Įsigijus kartotinį projektą statybas galėsite pradėti greičiau. Perkant kartotinį projektą labai svarbu įsigilinti, kas įeiną į projekto kainą, ar parduodami namų projektai su statybos leidimu, kokie darbai kainuoja papildomai ir kiek. Taip pat sužinokite, kiek ir kokie projekto pakeitimai papildomai kainuos.
Jei nepavyksta planas rasti tinkamą kartotinį projektą, galite užsisakyti individualaus namo projektą. Architektas atsižvelgdamas į jūsų individualius poreikius vidaus planavimui ir išorės architektūrai, įvertinęs jūsų sklypą, suprojektuos jums tinkamą projektą. Tuomet galėsite mėgautis nauju, išskirtiniu, būtent jums sukurtu namo projektu.
Individualus projektavimo kainos skiriasi, kaip ir skirtingai gali kainuoti kartotinis namo  projektas. Jos priklauso nuo architektų kompetencijos, patirties, projektuojamo namo dydžio ir sudėtingumo. Kaip ir daugumoje atvejų gyvenime, jei norite kokybiškų ir tvarių sprendimų, rekomenduojame rinktis patyrusius, kvalifikuotus specialistus.


Kokio tipo namams tinka kartotiniai projektai?

Mūsų Namukainos.lt esančiame projektų kataloge visiems pateiktiems projektams iš principo gali būti paruošiamas konstrukcijų projektas tinkantis mūrinių, karkasinių, sip, skydinių gyvenamųjų namų statybai, dėl papildomų sąlygų reiktų bendrauti su namą projektavusiu architektu.
A++ ir A+ namų projektų kainos skirtumai
A++ ir A+ klasės namų projektavimo kaina, t.y. projektų kaina nesiskiria. Skiriasi tik su statybos kainomis susijusios išlaidos.
A++ namų projektų išskirtinumai
Namo projektai A++ klasės pasižymi tuo, kad pirminės energijos sąnaudos privalo būti būti iš atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės elektrinės, vėjo, hidro energijos, biokuro ir kt). Todėl norint suskaičiuoti A++ klasės namo sąmatą Namukainos.lt skaičiuoklėje, pasirinkite saulės elektrinę ir oras-vanduo arba geoterminį šildymą.


Populiariausi namų projektų pasirinkimai

Pastebime tendencijas, kad modernius kartotinius namus žmonės renkasi, kurie bus statomi miesto vietovėse arba naujuose kvartaluose. Klasikiniai vienšlaičiai ar dvišlaičiai namai su mansarda labiau mėgstami žmonių, norinčių įsikurti toliau nuo miesto. Atitinkamai ir namo dydį dažniausiai sąlygoja vieta, kurioje planuojama namo statybą. Mažesni, ekonomiško tipo namai pasirenkami užmiesčio, kaimo teritorijose. Prabangių namų statyba užmiestyje būtų nelabai racionalus sprendimas, nebent sklypas yra išskirtinės vertės vietoje, pvz. prie ežero ir pan. Tose vietovėse, kur sudėtinga organizuoti statybą dėl darbo jėgos trūkumo dažniausiai pasirenkama skydinių, sip konstruktyvo namų statyba, nes juos galima labai greitai sumontuoti, palyginus su mūrinių namų statyba.