Pasirinkite projektą

Mažų namų projektai

Butų kainoms kylant dažnas pasvarsto, kad gyvenimas mažame name puiki alternatyva butui, kuri dažnai vertinama kaip turinti daugiau privalumų. Net ir turint mažą namą galima naudotis svarbiausiu namo pranašumu – mažu, ar dideliu, bet vis tiek nuosavu žemės sklypu. Nors ir mažas žemės lopinėlis suteikia džiaugsmo ypač šiltuoju vasaros metu, kada galima ryte gerti kavą savo terasoje, pakviesti draugus barbekiu vakarėliui, leisti laiką su vaikas, o mėgstantiems gėlininkystę, arba norintiems pabandyti auginti savo daržoves, prieskonius – puiki galimybė tuo pasimėgauti.


Mažų namų projektai - ekonomiškumo standartas

Mažų namų pagrindinis privalumas – ekonomiškumas. Maža namo kvadratūra – reiškia mažesnes išlaidas namo statybai, kartu mažesnį įsiskolinimą kredito įstaigai, mažesnes mėnesines įmokas ar trumpesnį paskolos gražinimo laiką. Kainuos pigiau ir mažo namo vidaus apdaila, mažesnės išlaidos baldams.  Nedidelių namų išlaikymui ir priežiūrai reikalingos mažesnės sąnaudos. Gyvenant mažame name kyla mažiau pagundų pirkti nebūtinų daiktų, dėl vietos ribojimo, perkant labiau atsirenkama kurie daiktai iš tiesų reikalingi, o kurie tik emociniai pirkiniai, kurie nebus dažnai naudojami ir be jų galima apsieiti.
Mažus namus besirenkantys žmonės dažnai palaiko minimalizmo idėjas, jiems rūpi žmonių veiklos daroma įtaka mūsų Žemės ekosistemai ir klimatui, besaikio vartotojiškumo žala.


Kodėl verta rinktis mažų namų projektą?

Nedidelio namo privalumas, tai kompaktiškos erdvės, kurios nėra nutolę viena nuo kitos, tai skatina visus šeimos narius artimiau bendrauti, iš kitos pusės - kartu leidžia turėti ir privačias erdves, kuriuose galima pailsėti, susikaupti, netrukdomam atlikti savo darbus.
Mažo namo įrengimas skatina kūrybiškumą įsirengiant patogias namo erdves, neperkraunant jų daugybe retai naudojamų daiktų. Nors namų vidaus įrengimas atrodo malonus užsiėmimas, visgi siūlome šiam kūrybos procesui į pagalbą pasikviesti interjero dizainerį, kuris padės išnaudoti kiekvieną kvadratinį metrą, ergonomiškai išdėstys baldus, patars kaip įrengti namus, kad jie nepaisant mažo dydžio būtų patogūs, atrodytų erdvūs, šviesūs ir jaukūs.
Mažų namų kartotinių projektų dar vienas svarbus privalumas. Jie labiau pritaikomi sudėtingesnės konfigūracijos, mažesniam ar siauram sklypui, tinkami atokesnėse, ekonominės klasės miesto vietose, rajonuose, iš kitos pusės - aukštos klasės, bet labai tankiai užstatytose teritorijose.
Mažų namų projektai patrauklūs jaunoms šeimoms, kuomet norisi vaikams skirti nors ir nedideles, bet atskiras erdves, atskirus kambarius, dažnai laiką leisti gryname ore, turėti vaikams saugią teritoriją, tvarkingą, smagią savo žaidimų aikštelę, vietą mini, pripučiamam, ar karkasiniam lauko baseinui, pavėsinei ar kitiems lauko malonumams. Vyresnės poros, kurios jau išleidę vaikus į savo gyvenimą, taip pat dažnai renkasi mažo ploto namus, nes didelio ploto jau nereikia, o norisi gyventi name ir mėgautis jo teikiamasi privalumais.


Svarbiausi aspektai, renkantis mažų namų projektus

Labai svarbu renkantis mažo namo projektą peržvelgti, ar optimaliai išdėstytos reikiamos erdvės. Mažuose namų projektuose turėtų patogiai tilpti du, trys miegamieji. Todėl ieškant privatumo savo vaikams, ar turint poreikį įsirengti darbo kambarį – tai puiki išeitis.
Jei jau turite būstą, galite jį lyginti su projektu, kurį analizuojate, taip lengviau bus suprasti kokių erdvių jums trūksta, o kas atrodo nereikalinga, per daug erdvu ir tuo pačiu brangu, taip lengviausiai suprasite, kuris mažo namo projektas jums tinkamiausias.
Mažų namų projektai dažniausiai būna vieno aukšto, bet pasitaiko ir labai ekonomiškų, vieno aukšto su mansarda projektų, kurių statyba santykinai yra nebrangi. Mansardos plotą galima puikiai išnaudoti praplečiant erdves, įrengiant patogias vietas daiktų pasidėjimui šlaitinio stogo (lubų) ir grindų sankirtos vietose, kurios nesiskaičiuoja į namo bendrąjį plotą, bet suteikia papildomų galimybių kūrybinėms erdvių panaudojimo sprendimams.
Rinkdamiesi namo projektą, jo apdailos medžiagas, parinkite jas pagal sklypo, kuriame bus statomas namas, klasę. Ekonominiame sklype bus tinkamas ekonominės klasė namas ir pan.
Apie namų ir sklypų klases, apie namo statybą kaip investiciją ir kokios pasekmės, nuostoliai laukia jų neatitikimo atveju, kviečiame žiūrėti video seminare "Sėkminga namo statyba: kaip išvengti klaidų"


Mažų namų projektai. Pagalbinės patalpos ir garažas.

Dažnai kyla klausimas, jog sklypo priežiūrai reikalingi įrankiai ir priemonės, taip pat namuose naudojami įrankiai, buities įnagiai, automobilių padangos, ar dviračiai užima papildomą vietą, todėl atsiranda poreikis name esančiai erdvei ir mažas namas dėl to netinkamas. Norintiems sutaupyti ir nedidinti namo dydžio pasirinkimo dėl šios priežasties, siūlome kitą išeiti - nekurti papildomų patalpų pačiame name, o pasirinkti kitą daug pigesnį sprendimą – lengvai surenkamą lauko sandėliuką. Lauko sandėliukų pasirinkimas pagal dydį, konstrukciją ir kainą gana platus ir įvairus, bet kokiu atveju jų įrengto naudingo ploto ir tūrio kaina yra kelis kartus pigesnė, nei namo.
Taip pat dažniausiai iškyla klausimas, ar  statyti garažą, klaidingai manoma, kad jo statybos kaina bus žymiai mažesnė, nei paaiškėja jau susiprojektavus ir suskaičiavus sąmatą. Garažo statybos ir įrengimo kaina iš esmės nesiskiria nuo gyvenamųjų patalpų, nes reikalinga tokia pati kaip namo konstrukcija, pamatai, apšiltinimai, vidaus apdaila ir inžinerinės sistemos. Todėl taupant ir renkantis ekonomišką nedidelio namo variantą, rekomenduojame garažą keisti į stoginę arba išviso jo atsisakyti.
Iš kitos pusės garažas bent vienam automobiliui ypač aktualus jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, kuriuos reikia vežti į darželius, ar mokyklas. Norint sėsti į šiltą automobilį, reikia vienam iš tėvų išeiti į lauką, įjungti variklį, taip atsiranda papildomas rytinis darbas. Naudojasi automobilio kuro ir sistemų resursai, nes retas automobilis turi autonominio pašildymo sistemą. Nepamirškime dar sniego nuvalymo ir ledo gremžimo. Net pašildžius automobilį, vaikus vis tiek reikia pervesti per lauką šiltai aprengtus, jei kelionė ilgoka, automobilyje nurengti, kad vaikas neperkaistų ir nesuprakaituotų. Garažo turėjimas labai padeda eliminuoti šiuos papildomus rūpesčius.
 

Mažų namų projektų statybų specifika

Nedidelių namų statybos kaina bus mažesnė dėl mažesnio medžiagų kiekio reikalingo namo pastatymui. Papildomai reiktų stengtis nedaryti: fasadų iškarpymų; dengtų terasų plotų, esančių namo perimetre; išsikišusių konsolių, balkonų; esant klasikiniam stogui, projektuoti kuo mažesnį stogo nuolydį; konsultuotis su konstruktoriumi, kad nebūtų daug metalo ir gelžbetonio konstrukcijų; ir pan.

Suprantam, kad kaip ir didesnių, taip ir mažesnių namų statybos greitis priklauso nuo finansavimo sklandumo, statybų planavimo, medžiagų pasirinkimo greičio ir savalaikiško tiekimo, išankstinių susitarimų su meistrais, yra objekte darbų vadovas, ar viską organizuoja ir valdo nepatyręs pats būsimas namo savininkas ir pan.
Patyręs darbų vykdytojas su statybininkų komanda mūrinio namo statybos darbus suvaldys kokybiškiau ir greičiau, nei žmogus, kuris pirmą kartą stato namą. Visgi pastebime, kad mažo dydžio namams labiau apsimoka statybas organizuoti patiems užsakovams, nei samdyti statybų valdytoją, nes jo užmokestis namo statybos organizavimui išlieka panašus ar statant mažą ar dvigubai didesnį namą dėl gamybinių/statybinių procesų trukmės ir technologijų valdymo panašumo. Nepaslaptis, kad dažniausiai šeima statosi nediduką namą dėl riboto biudžeto galimybių, todėl dar papildomai samdytis darbų vadovą būtų per didelė prabanga, stengiamasi sutaupyti šios pareigybės kaštams ir kažkaip išsiversti savo jėgomis.