1 Pasirinkite namo architekturinį tipą

2 Pasirinkite namo dydį ir projektavimą

3 Pasirinkite išorės apdailą

4 Pasirinkite inžinerines komunikacijas

5 Pasirinkite vidaus įrengimą

6 Pasirinkite sklypo kainą ir gerbūvį

7 Trinkelių tipas ir plotas

 

Namo sąmatos skaičiuoklė

Kas yra namo sąmatos skaičiuoklė?

Namo sąmatos skaičiuoklė Namukainos.lt skirta planuojantiems namo statybą. Idėja sukurti šią skaičiuoklę kilo konsultuojant žmones besikreipiančius dėl namo statybos. Pastebėjome, kad dauguma klientų kreipiasi į mus su klausimu „kiek kainuoja namo statyba?“ ir prašo suskaičiuoti namo sąmatą jau nusipirkę sklypą ir jau susiprojektavę namą. Dažnu atveju susidurdavome su situacija, kai suskaičiavus namo statybos sąmatą paaiškėdavo, kad klientai turėdavo per mažą pinigų suprojektuotam namui statyti. Tokiu atveju reikdavo ieškoti išeičių: namą iš naujo perprojektuoti pagal finansines galimybes arba parduoti turimą sklypą su jau paruoštu namo projektu ir pradėti viską nuo pradžių - ieškoti pigesnio sklypo ir projektuoti mažesnį namą, kad būtų galima tilpti į turimą biudžetą ir tik tuomet pradėti statyti namą.
Šia sąmatos skaičiuokle patariame naudotis jau prieš perkant sklypą ir iš anksto: apskaičiuoti kiek apytiksliai kainuos jūsų svajonių namo statyba, įvertinti kokios kainos sklypas yra galimas pirkimui, kiek maždaug kainuos minimalūs aplinkotvarkos darbai. Skaičiuoklės pagalba galite modeliuoti atskiras dedamąsias, kurios įtakoja namo statybos kainą. Keičiant pasirinkimus ir modeliuojant skirtingais scenarijais galite priartėti prie jūsų turimo biudžeto sumos.
Labai svarbu paminėti, kad jau ieškant sklypo reikia žinoti kokios klasės namą (ekonominės, vidutinės, aukštos ar prabangios) statysite. Plačiau apie namo klasės atitikimą sklypo klasei ir kaip tai įtakoją namo likvidumą, sklandų statybos finansavimą su banko paskola, sukuriamą namo finansinę pridėtinę vertę, galite susipažinti video seminaruose. Juos rasite paspaudę meniu punktą „Video seminarai“.

Nuo ko priklauso namo statybos kaina?

Plačiai paplitusi nuomonė, kad namo pastatymo kaina priklauso tik nuo namo bendrojo ploto išreikšto kvadratiniais metrais. Tai yra klaidinga nuostata, nes namo bendrasis plotas yra tik vienas faktorius, kuris įtakoja bendrą namo statybos kainą. Aukščiau esančioje skaičiuoklėje pažymėję vis kitus pasirinkimus gausite skirtingą namo statybos sąmatą. Pastebėsite, kad tokio pačio bendrojo ploto namo kaina gali kisti keliomis dešimtimis procentų priklausomai nuo: architektūrinės išraiškos, aukštų skaičius, namo išorės ir vidaus apdailos, inžinierinių komunikacijų, aplinkotvarkos ir kt.


Kiek kainuoja pastatyti namą iki dalinės apdailos?

Namukainos.lt sąmatos skaičiuoklė skaičiuoja namo sąmatą su pilna apdaila. Jei norite sužinoti kiek kainuos namo dėžutės statyba,  susumuokite gautos sąmatos šias eilutes: pamatus, mūrą, garažą arba stoginę, stogo dangą, langus, fasadą. Jei norite sužinoti, kiek kainuos namo statyba iki dalinės apdailos t.y. be pilnos apdailos, iš gautos namo sąmatos su pilna apdaila atimkite projektų ir statybos leidimo kainą, pilną apdailą, inžinerinius tinklus, saulės elektrinės kainą.


Kiek kainuoja pasistatyti A++ klasės namą?

Jei norite suskaičiuoti kiek kainuos A++ klasės namo statyba, darydami pasirinkimus skaičiuoklėje būtinai pridėkite saulės elektrinę ir pasirinktinai - oras vanduo arba geoterminio šildymo inžinerinę sistemą.
Ar sąmata atitinka dabartines statybos darbų ir rinkos kainas?
Medžiagų kainos ir statybos darbų įkainiai nuolat periodiškai atnaujinami pagal pasikeitimus statybų rinkoje. Patys nuolat statome individualius namus, todėl turime naujausią informaciją apie medžiagų ir statybos darbų įkainius.
Planuojant namo statybos biudžetą rekomenduojame prie gautos sąmatos pridėti bent 10 proc. paklaidą/rezervą.
Sąmatos skaičiuoklėje pateikta sąmata mūriniams namams, bet labai panaši suma namo statybai gaunasi statant karkasinius ar sip namus.